Polska

Pakiet InstalSystem - SANHA 5 PL został rozszerzony o moduły:
 • Certyfikaty i charakterystyki energetyczne PL,
 • IFC (BIM) eksport elementów struktury budynku,
 • IFC (BIM) eksport instalacji grzewczej/chłodzącej,
 • IFC (BIM) eksport instalacji wodociągowej
 • Więcej informacji o modułach dostępnych w ramach pakietu znajduje się tutaj.
  Pakiet InstalSystem - KAN 5 PL został rozszerzony o moduły:
 • Certyfikaty i charakterystyki energetyczne PL,
 • Stacje mieszkaniowe,
 • Hydrauliczne węzły regulacyjne,
 • gbXML (BIM) import danych budynku – prototyp,
 • IFC (BIM) import bazowy,
 • IFC (BIM) interpretacja danych budynku,
 • IFC (BIM) eksport elementów struktury budynku,
 • IFC (BIM) eksport instalacji grzewczej/chłodzącej,
 • IFC (BIM) eksport instalacji wodociągowej
 • Więcej informacji o modułach dostępnych w ramach pakietu znajduje się tutaj.
  Nowy pakiet powstał z myślą o użytkownikach wersji firmowych pakietu InstalSystem 5, które nie obejmują wszystkich modułów związanych z obliczeniami cieplnymi budynków oraz osobach, które nie projektują instalacji HVAC, natomiast mają potrzebę wykonywać cieplne obliczenia budynków, włącznie ze sporządzaniem świadectwa charakterystyki energetycznej. Cechą wyróżniającą i podnoszącą użyteczność i atrakcyjność pakietu jest obecność modułów BIM, umożliwiających import modelu budynku z formatu IFC i interpretację jego przegród budowlanych. Wysoce zautomatyzowane przetwarzanie struktury budynku przez pakiet EnergoSystem 5 zapewnia bezkonkurencyjną wydajność pracy w zakresie edycji modelu budynku oraz obliczeń obciążenia cieplnego i zapotrzebowania na energię!
   Pakiet w oferowanej konfiguracji modułów umożliwia m.in.:
  1. Wczytanie rzutów architektonicznych w formatach DWG, DXF, PDF itp.,
  2. Wczytanie modelu budynku w standardzie BIM z formatu IFC (prezentowanego w widoku 3D i na rzutach płaskich),
  3. Stworzenie kompletnej struktury budynku (ścian, okien, drzwi, stropów, dachów itd.) na bazie wczytanych rzutów lub modelu BIM. W obydwu przypadkach proces tworzenia struktury budynku jest wysoce zautomatyzowany.
  4. Wyznaczenie projektowego obciążenia cieplnego pomieszczeń i budynku.
  5. Sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków niewyposażonych w instalację chłodzenia. Opcja dla budynków z instalacjami chłodzenia będzie opublikowana jako rozszerzenie modułu w jednej z kolejnych publikacji, jeszcze w 2021 roku.
  6. Eksport świadectwa charakterystyk energetycznej do pliku XML celem jego wczytania w centralnym rejestrze charakterystyk energetycznych.
  7. (od 05.2021) Szczegółowy wydruk charakterystyki energetycznej budynku.  Wraz z wydaniem 20.0 opublikowaliśmy aż 5 nowych modułów do pakietu InstalSystem 5! Jednocześnie udostępniliśmy aż cztery moduły wprowadzające pakiet InstalSystem 5 w projektowanie BIM oraz moduł do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej:

  1. Moduł IFC (BIM) import bazowy – umożliwia import modelu budynku z formatów IFC4 oraz IFC2x3, wraz z elementami konstrukcyjnymi, instalacjami oraz elementami wyposażenia budynku.

  2. Moduł IFC (BIM) interpretacja danych budynku - umożliwia wysoce zautomatyzowaną interpretację obiektów konstrukcyjnych z zakresu struktury budynku z pliku IFC w celu ich dalszego wykorzystania np. do obliczeń cieplnych budynku i sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej.

  3. Moduł IFC (BIM) eksport instalacji grzewczej/chłodzącej -umożliwia eksport instalacji grzewczej/chłodzącej zaprojektowanych w pakiecie InstalSystem 5 do formatu IFC4.

  4. Moduł IFC (BIM) eksport instalacji wodociągowej - umożliwia eksport instalacji wodociągowej zaprojektowanych w pakiecie InstalSystem 5 do formatu IFC4.

  5. Moduł IFC (BIM) eksport elementów struktury budynku - pozwala na eksport różnych obiektów klasy IFC4 z zakresu struktury budynku (przegrody poziome/pionowe i podprzegrody).

  6. Moduł Certyfikaty energetyczne – umożliwia sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków niewyposażonych w instalację chłodzenia. Moduł w kolejnych publikacjach będzie rozbudowany m.in. o nowe wydruki charakterystyki energetycznej oraz możliwość uwzględnienia instalacji chłodzenia.

  Moduły dostępne są w wybranych konfiguracjach (w tym także w wersji próbnej) pakietu InstalSystem 5 w wersji pełnej InstalSoft.

  W katalogach firmy Resideo dodane zostały nowe elementy:
  • Zawory termostatyczne z wkładką SX (V2000SX) - z nastawą wstępną o standardowym zakresie przepływu
  • Zawory termostatyczne z wkładką FX (V2000FX) - z nastawą wstępną dla małych przepływów
  • Zawory termostatyczne z wkładką LX (V2000LX) - z nastawą wstępną dla dużych przepływów
  • Głowice T3019-Thera-6

  Pakiet InstalSystem - Wavin 5 PL został rozszerzony o moduł Systemy chłodnicze. Więcej informacji o modułach dostępnych w ramach pakietu znajduje się tutaj.

  Jest dostępna nowa wersja pakietu InstalSystem 5 w wersji polskiej. Więcej informacji znajduje się tutaj .
  Są dostępne nowe katalogi dla pakietu InstalSystem 4 w wersji polskiej - System kanalizacji wewnętrznej SiTech+
  Jest dostępna nowa wersja pakietu InstalSystem 5 w wersji polskiej. Więcej informacji znajduje się tutaj

  Od pewnego czasu stopniowo redukujemy naszą aktywność związaną z pakietem InstalSystem 4. Nowa generacja tego produktu - InstalSystem 5 - jest coraz bardziej dopracowana i zyskuje rosnące grono użytkowników i uznanie rynku. W związku z tym zmiany dotyczące wersji 4 weszły w nową fazę - na przełomie marca/kwietnia 2020 została opublikowana ostatnia ogólna aktualizacja wersji 4.

  Oznacza to, że modyfikacje danych produktów w katalogach, które są udostępniane jako aktualizacje pakietu InstalSystem, będą widoczne tylko w nowej wersji 5. Wyjątkiem są katalogi, które nie są jeszcze obsługiwane przez wersję 5 (np. systemy kanalizacji) - w ich przypadku, do czasu pojawienia się w wersji 5 odpowiednich możliwości, potrzebne zmiany będą nadal publikowane do wersji 4. Pakiety wersji 4 w dalszym ciągu mogą być wykorzystywane i mają dostęp do katalogów w stanie zgodnym ze wspomnianą powyżej, ostatnią aktualizacją. 

  Przy okazji pragniemy przypomnieć, że upgrade do wersji 5, udzielony dla określonej licencji na pakiet InstalSystem 4, oznacza możliwość pracy z wersją 5, przy jednoczesnym zachowaniu opcji dalszego korzystania z wersji 4! Dlatego zachęcamy do jak najszybszego rozpoczęcia pracy i wdrażania się w nową generację pakietu, przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy na wersji 4 w tych przypadkach, gdzie jest to niezbędne lub bardziej dogodne. Jesteśmy przekonani, że po zapoznaniu się z możliwościami InstalSystem 5 nie będą Państwo chcieli pracować już na żadnym innym programie!

  Strona 1 z 9

  Go to top

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

  Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem